PRP – osocze bogatopłytkowe

PRP (Platelet Rich Plasma), czyli osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki i czynniki wzrostu z własnej krwi pacjenta, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Zabieg PRP – innowacyjny program biostymulacji komórek skóry

Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia. W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe stosowane jest od 2003 roku ( we Francji, Włoszech, w Wielkiej Brytanii).


Regeneris efekty zabiegów


Podstawowe wskazania to przede wszystkim poprawa wyglądu takich miejsc jak:

  • policzki
  • fałdy nosowo-wargowe
  • okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki
  • usta, podbródek, czoło
  • fałdy na szyi i karku
  • dekolt
  • dłonie
  • wypełnianie blizn po trądziku
  • łysienie typu męskiego

Zabieg PRP przeznaczony jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty.

Zabieg PRP przywraca skórze młodość i witalność, poprawia gęstość i napięcie skóry, odżywia ją i regeneruje a także poprawia jej fakturę i koloryt.

Zabieg PRP to proces dość szybki i prosty. W pierwszej fazie pobierana jest niewielka ilość (6-18 ml) Twojej krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 5 min następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, dodaje się specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staje się bazą do wykonania zabiegu.

Zabieg PRP daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy a przy tym jest absolutnie naturalny i biokompatybilny z Twoim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.