Laserowe usuwanie naczynek

Zmiany naczyniowe są jednym z zauważalnych procesów starzenia, polegającym na zmianach w układzie naczyniowym zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. Problemy objawiają się w postaci pękających naczyń włosowatych – tzw. „pajączków”. Naczynia są na tyle kruche, że nie wytrzymują ciśnienia krwi i pękają pod jego wpływem, pozostawiając na skórze widoczne gołym okiem, nieestetyczne ślady. Na twarzy problem objawia się głównie rumieniem policzków i wyraźnym zaczerwienieniem cery. Zmiany powstają zarówno przez czynniki dziedziczne, nadmiar estrogenów w organizmie jak i przez czynniki środowiskowe i szkodliwe nawyki.

Jak walczyć z problemem?

Terapia laserowa to najpopularniejsza i najbardziej skuteczna metoda pozbywania się zmian naczyniowych. Posługując się laserem o odpowiedniej długości wiązki i czasie impulsu można zamknąć naczynia, doprowadzając do koagulacji. Najczęściej używany jest laser neodymowo – jagowy, świetnie nadający się do likwidacji głębiej położonych zmian.

Jak to działa?

Laseroterapia sprzętem FOTONA Spectro SP(Nd:YAG) pozwala na bezpieczne i efektywne zamknięcie zmienionych chorobowo naczyń. Doskonałe rezultaty kliniczne są osiągane dzięki wielkości plamki, którą zamyka się naczynia – wynosi ona 2 mm. Dzięki temu specjalista może z powodzeniem dotrzeć nawet do głębiej położonych żył. W zależności od nasilenia problemu wykonuje się od 1 do 4 zabiegów.

CENNIK