Laserowe leczenie trądziku torbielowatego

Trądzik torbielowaty to nieprzyjemna, niezmiernie trudna do wyleczenia dolegliwość ujawniająca się również u osób dorosłych. Objawia się w postaci ropnych cyst, krostek i guzków na skórze, wywołanych przez zainfekowanie porów skory. Ciężkie gojenie może powodować bliznowacenie skóry, niejednokrotnie pozostawiające na twarzy ślad na stałe. Trądzik jest najczęściej efektem zaburzeń hormonalnych, chociaż czasem jest uwarunkowany dziedzicznie.

Jak walczyć z problemem?

Konwencjonalne leczenie trądziku u dermatologa dobrze jest uzupełnić procedurą z wykorzystaniem laserów FOTONA Nd:YAG oraz Er:YAG. Wykorzystanie lasera pozwala na usunięcie zmian, a dodatkowym efektem towarzyszącym koagulacji jest wydzielanie ciepła, powodujące podpowierzchniową dezynfekcję i ograniczające ryzyko nawrotu. Oprócz usunięcia stanu zapalnego i doskonałych efektów estetycznych plusem terapii jest natychmiastowa ulga w przypadku leczenia bolesnych wyprysków.

Jak to działa?

Zabieg jest wieloetapowy: dla najlepszych rezultatów terapii należy użyć lasera FOTONA Nd: YAG z odpowiednimi parametrami, zapewniającymi dezynfekcję torbieli oraz obszarów bezpośrednio ją otaczających, następnie wykorzystywany jest laser Er:YAG w celu opróżnienia zawartości torbieli. Ostatnim etapem jest użycie lasera Er: YAG w trybie pozwalającym na dezynfekcję obszaru infekcji.

CENNIK