Kwas hialuronowy – najczęściej zadawane pytania

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący u człowieka, którego zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek, natomiast z wiekiem ilość kwasu maleje. W rezultacie procesów starzenia skóra człowieka traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.


Jakie są korzyści stosowania kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy zapewnia naturalny sposób poprawy własnego wyglądu. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast i utrzymują się ponad 12 miesięcy. Kwas hialuronowy jest bezpieczny w użyciu a efekt zabiegu jest w pełni odwracalny. Obszerna dokumentacja medyczna, będąca wynikiem nieustannie prowadzonych badań klinicznych, potwierdza bezpieczeństwo i skuteczność produktów na bazie kwasu hialuronowego.


Jakie obszary mogą być poddane zabiegom?

Kwas hialuronowy może być wykorzystany do wygładzenia zmarszczek, modelowania ust, konturowania twarzy oraz rewitalizacji skóry. Obszary najczęściej poddawane zabiegom obejmują: fałdy nosowo-wargowe obszar pomiędzy brwiami (gładzizna czołowa) usta (modelowanie oraz dodanie objętości) policzki i podbródek (kształtowanie i konturowanie) grzbiet dłoni, dekolt, twarz, szyja (rewitalizacja skóry całego ciała).


Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszych tkanek. Z upływem czasu ulega naturalnej, stopniowej biodegradacji, a jego zawartość w tkance podskórnej zmniejsza się. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego wspierają zasoby naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie. Hamują rozpad kolagenu wywołany przez enzym – kolagenazę, przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry oraz stymulują produkcję nowego kolagenu w skórze, zapewniając poprawę jej objętości i jędrności.


Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu utrzymuje się około roku i jest zależny od indywidualnych czynników takich jak wiek, metabolizm a także ekspozycja na słońce.


Czy zabieg jest bolesny?

W zależności od okolicy poddanej ostrzyknięciu zabieg może powodować mniejszy bądź większy dyskomfort, choć oczywiście odczucie bólu jest kwestią subiektywną. Bardziej wrażliwe partie twarzy jak np. usta przed zabiegiem smaruje się maścią znieczulającą.


Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem są zmiany o charakterze zapalnym na skórze, niektóre choroby immunologiczne. Nie przebadano działania preparatów na bazie kwasu hialuronowego u kobiet będących w ciąży oraz karmiących piersią.Podczas konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg należy omówić zarówno wszelkie dolegliwości zdrowotne jak i listę przyjmowanych leków. Nie zaleca się stosowania kwasu hialuronowego bezpośrednio po zabiegach laserowych bądź peelingach chemicznych.